Vlinders & Bloemen:
Genieten van Massage
Uitleg van de massage:
Op deze avond is de helft van de mensen bloem en de andere helft is vlinder. Later wordt gewisseld.
De bloemen gaan ontspannen liggen op een matras op de grond. Zij genieten van het liggen met gesloten ogen en van de aanraking door de vlinders.
De vlinders kunnen kiezen bij welke bloem ze neerstrijken, en welk deel van het lichaam ze willen masseren. Daarbij kijken ze wat hun gevoel hun ingeeft op dat moment. Het kan zijn dat ze een hand masseren, of een voet vasthouden, of door de haren strijken. Als ze weer verder gaan, vliegen ze naar de volgende bloem.
Bij deze massagevorm hoef je helemaal niet te kunnen masseren. Het enige wat telt is de intentie van je aanraking: dat je met aandacht aanraakt. `
De vlinders kunnen met een handgebaar aangeven wanneer ze een aanraking niet prettig vinden en dat wordt gerespecteerd door de vlinders.
Voorafgaande aan de massage doen we een meditatie (de gouden licht meditatie). Zodat zowel vlinders als bloemen in een meditatieve toestand aan de massage beginnen.

Osho over massage:
Massage kan je beginnen leren, maar je zal nooit volleerd zijn. Je kan steeds verdergaan, terwijl de ervaring dieper intenser wordt. Massage is een van de meest verfijnde kunsten en het gaat niet alleen om deskundigheid. Het is meer een kwestie van liefde...
Leer de techniek en vergeet ze dan. Voel alleen maar en beweeg al voelend. Als je grondig leert zul je merken dat negentig procent van het werk gedaan wordt door liefde en tien procent door techniek. Alleen al door de eenvoudige aanraken, liefdevol aanraken, komt er ontspanning in het lichaam.
Als je de ander lief hebt en met hem meevoelt en zijn uiteindelijke waarde kan voelen; als je hem niet behandelt als was hij een mechanisme dat moet hersteld worden, maar als een energie van ontzaglijke waarde; als je dankbaar bent omdat hij je vetrouwt en je toelaat met zijn energie te spelen, dan zul je je langzaam aan gaan voelen alsof je een orgel aan 't bespelen was. Het hele lichaam wordt als de toetsen van een orgel en je kan voelen dat binnenin het lichaam harmonie tot stand komt. Niet enkel de persoon zal geholpen worden, maar jij ook.
De wereld heeft behoefte aan massage, omdat de liefde verdwenen is. Een moeder raakte het kind aan, speelde met zijn lichaam en dat was massage. De echtgenoot streelde het lichaam van zijn vrouw en dat was massage; het was voldoende, meer dan voldoende. Dit was diepe ontspanning en een stuk liefde. Maar dat is uit de wereld verdwenen. Geleidelijk zijn we vergeten hoe we elkaar moeten aanraken, waar en hoe intens. Eigenlijk is het aanraken een taal die we vergeten zijn.

Data:
Zondagavonden: (die zijn los van elkaar te volgen)
2010: 17 okt, 21 nov, 12 dec,
2011: 16 jan, 27 mrt, 10 april, 15 en 29 mei, 12 en 26 juni,
11 en 25 sept, 16 okt, 27 nov
Tijd:
De massage avond is van 20.00 tot 21.30.
Plaats:
Aquamarijn, groene zaal (op de eerste verdieping) (klik op Aquamarijn)
Opgave en inlichtingen:
Bij Suwasani: klik op contact

